پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 14 اسفند 1399 ساعت 09:12:: شناسه خبر: 94635

سرانجام ۳۳ پروژه جهش تولید در کهگیلویه و بویراحمد/سد کوهبرد بر اساس برنامه زمان بندی به بهره برداری می رسد

سید حشمت الله صمیمی‌دوست در این بازدید با اشاره به اینکه ۳۳ پروژه جهش تولید در استان تعریف شده بود، گفت: در ابتدای سال استاندار تفاهم‌نامه‌ای با دکتر نوبخت برای حمایت از این پروژه ها امضا کردند.

صدای جنوب:

 علی‌ شهابی‌نسب در نشست شب گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به تفاهم‌نامه میان استانداری و سازمان برنامه و بودجه گفت: با اجرای ۳۳ پروژه جهش تولید برای ۱۲ هزار و ۲۱۸ نفر شغل ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این پروژه‌ها در حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و بخش انرژی هستند، گفت: از مجموع ۳۳ پروژه جهش تولید ۲۵ پروژه اقتصادی و ۸ پروژه عمرانی است.

 

در ادامه سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست با اشاره به ۶ پروژه مربوط به حوزه صنعت ، گفت: برخی از این پروژه‌ها ۲۸ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با اجرای پروژه‌های بخش صنعت برای ۳۳۸ نفر شغل ایجاد می‌شود که برخی این پروژه‌ها به بهره‌برداری کامل رسیده و برخی تا قبل از پایان دولت به پایان می‌رسند.

وی با اشاره به ۷ پروژه جهاد کشاورزی گفت: ایستگاه خاکی ایلی‌آباد و سد خاکی کوهبرد از جمله پروژه‌های جهاد کشاورزی است که با بهره‌برداری از این دو پروژه بیش از ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آبیاری می‌شوند و بیش از ۵۰۰ نفر  مشغول به کار می‌شوند.

این مسئول با اشاره به ۷ پروژه شهرک گلخانه‌ای و اشتغالزایی یک هزار و ۷۷۰ نفری در این بخش گفت: ۹ پروژه مربوط به حوزه گردشگری است که به لحاظ مالکیت مشکلاتی بود اما خوشبختانه رفع شد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش حوزه اقتصادی بهره‌برداری از این پروژه‌ها تا قبل از پایان دولت است.

سید جلال‌الدین هاشمی نماینده معاونت هماهنگی امور استان‌های دفتر نهاد ریاست جمهوری با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۹ به‌نام سال جهش تولید گفت: پس از نام‌گذاری سال جهش تولید رئیس جمهور برای عملیاتی شدن این شعار به دو دستگاه سازمان برنامه و بودجه و معاونت استان‌های دفتر نهاد ریاست جمهوری ماموریت داد.

وی عنوان کرد:  سازمان برنامه و بودجه از میان حدود ۷ هزار پروژه یک هزار و ۴۵۰ پروژه مشخص و میان ۳۱ استان تقسیم کرد که سهم این استان ۳۳ پروژه با اعتبار یک هزار و ۴۳۰ میلیارد است.

هاشمی با اشاره به ماموریت معاونت استان‌های دفتر نهاد  ریاست جمهوری گفت: از روز دوشنبه تاکنون پروژه‌های استان را پایش می‌کنیم در نگاه اول کهگیلویه و بویراحمد استان محرومی به شمار می‌رود اما پروژه‌ها در حال رشد و توسعه هستند، برخی از پروژه‌ها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارند که این موضوع را به رئیس جمهور گزارش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه بخش‌های آبرسانی و گلخانه‌ای پایه و اساس پیشرفت استان است، بیان کرد: هم‌گرایی و انسجام مسئولان در کهگیلویه و بویراحمد مثال‌زدنی است لذا مسئولان پروژه‌هایی که تا فروردین، اردیبهشت و پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسند را مشخص و ارائه دهند تا به رئیس جمهور گزارش دهیم.

 

برپایه گزارش صدای جنوب،جلال‌الدین هاشمی نماینده معاونت هماهنگی امور استان‌های دفتر نهاد ریاست جمهوری به همراه معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از سد شهید دل نسب «سدکوهبرد»کهگیلویه بازدید کرد.

سید حشمت الله صمیمی‌دوست در این بازدید با اشاره به اینکه ۳۳ پروژه جهش تولید در استان تعریف شده بود، گفت: در ابتدای سال استاندار تفاهم‌نامه‌ای با دکتر نوبخت برای حمایت از این پروژه ها امضا کردند.

 

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از این پروژه‌ها پروژه سدکوهبرد است که حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر به بهره‌برداری برسد ۳۵۰ هکتار از اراضی منطقه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی گفت:با توجه به بازدید انجام شده و حضور نماینده معاونت هماهنگی امور استانهای دفتر نهاد ریاست جمهوری در شهرستان کهگیلویه، گزارش جامع و کاملی از وضعیت موجود برای نهاد ریاست جمهوری تهیه و موانع و مشکلات در بحث تامین منابع مالی این پروژه‌ها ذکر خواهد شد تا بر اساس برنامه زمان‌بندی که پیش‌بینی شده است به بهره‌برداری برسد.

صمیمی دوست گفت: تلاش بر این است با پیگیری‌های مستمر استاندار، معاونت فرهنگی دفتر نهاد ریاست جمهوری و با تامین اعتبار سد کوهبرد این پروژه به زودی آبگیری شود.

باید منتظر ماند و دید که در دو هفته مانده به پایان سال دولت برای این پروژه جهش تولید چه برنامه‌ای دارد و بازدید میدانی این مسؤول چه تأثیری در روند عملیات خواهد داشت.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت