پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 18 مرداد 1398 ساعت 02:05:: شناسه خبر: 58627

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

کاهش تنش آبی در کهگیلویه ،چرام و لنده/مردم همکاری کنند/اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون برای اولین بار در طول تاریخ

مدیرعامل اب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون از زیرحوزه دریای عمان و خلیج فارس را اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار در طول تاریخ روی داده است.

پایگاه خبری صدای جنوب:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد ازپیگیری هاشمی پور در زمینه آبرسانی به چهارشهر سوق لنده ،چرام ودهدشت قدردانی کرد.

علی داوودی مهر در بازدید از پروژه آبرسانی به این ۴ شهر و۳۵۰روستای حومهبا ضرورت پیگیری و نظارت از طرح های در حال اجرا گفت:تلاش داریم با تغییرروند، وضعیت پروژه ها را بهبود بدهیم و این کار را با فراهم کردن بستر پروژه و باجلسات ستادی اغاز کردیم.

داوودی مهر تاکید کرد:در این طرح ابرسانی باسامانه انتقالی ۸۰کیلومتر با افق جمعیتی حتی ۲۵۰هزار نفری در ۱۵ سال اینده شاهد تنش آبی نخواهیم بود.

وی تنش ابی در دهدشت و سوق را مهم خواند و بر اولویت بندی انتقال اب به این دو شهر تاکید نمود.

داوودی مهر قرارداد اولیه این طرح را ۱۷۵میلیاردتومان عنوان کرد.

مدیرعامل اب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به پیشرفت ۲۲درصدی طرح آن را ناکافی بیان کرد و افزود: مشکلات اعتباری و نوسان قیمت ها و همچنین معارضات در این زمینه نقش دارند.

داوودی مهر ادامه داد:باید بررسی کنیم کدام گلوگاه امکان زودتر به بهره برداری رسیدن برخی از پروژه ها وجود دارد تا آن را زودتر احداث نماییم.

وی تصریح کرد:در پروژه آبرسانی دهدشت غربی با ۲ خط انتقال اب مارون از سرشاخه ایدنک انجام می شود  که با توجه به ۵هزار اراضی تحت پوشش در فاز اول آب ۲هزار هکتار از آنها را تامین کنیم.

وی خاطرنشان کرد:در برنامه زمانبندی بااجرای ۳۰درصدسامانه انتقال  را به ثمر میرسانیم.

داوودی مهر گفت:باید استقبال بیشتری شود ومردم همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با تشکرازمدیران در سطح ملی با اشاره به تامین اب دیشموک و اتصال ان به پروژه ۴شهر گفت:آبرسانی به دیشموک در بخش تحت فشاربه زودی اغاز میشود.
وی اختصاص اعتبار به طرح های آبی در این شهرستان ها را روبه رشد عنوان کرد و گفت: درسال جاری در کهگیلویه بزرگ۹۰میلیاردتومان اعتبارتصویبی داریم.

مدیرعامل اب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون از زیرحوزه دریای عمان و خلیج فارسرا اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار در طول تاریخ روی داده است.

داوودی اظهارکرد:اتفاقات خوبی در حوزه اب کهگیلویه در راه است  وعزم همکاران شهرستانی واستانی نیز پیگیری مجدانه تا حصول نتیجه و بهره برداری از این طرح ها می باشد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت