پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 05 تیر 1399 ساعت 23:04:: شناسه خبر: 79623

گشت ویژه نظارت بر اصناف ستاد مقابله با کرونا در لنده+تصاویر

گشت‌های نظارت بر فعالیت اصناف ستاد مبارزه با کرونا در لنده با حضور معاون فرماندار این شهرستان،سرپرست بهداشت و درمان، نمایندگان اماکن نیروی انتظامی و امور صنفی از اصناف مختلف سطح شهر بازدید و به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند، تذکر دادند که در بازدید بعدی در صورت تداوم بی توجهی به این پروتکل‌ها مغازه آنها پلمپ می‌شود.

صدای جنوب

شفایی معاون فرماندار لنده در حاشیه این بازدید گفت؛هدف از این مانور یا گشت بهداشتی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی ونوعی اعلام وضعیت بیماری کرونا در شهرستان است.

شفایی افزود؛ مردم و بازاریان باید به اهمیت موضوع رسیده و به نوعی با شرایط فعلی شهرستان آگاهی پیدا کنند تا موازین بهداشتی و خود مراقبتی رابیش ازپیش وجدی تر از این مدت گذشته رعایت کنند.

معاون فرماندار لنده خاطرنشان کرد؛ اخیرا بواسطه مسافرت برخی همشهریان به شهرهای همجوار وارد مرحله جدیدی از بیماری شدیم که لازم است همگان با درک درستی از این بیماری برای ارتقاء سلامت عمومی مشارکت و نقش ایفا کنند.

شفایی یادآور شد؛ مردم عزیز توجه داشته باشند که نهادهای دولتی مسئول آگاهی رسانی ،تامین بیمارستان ،پزشک، دارو وسایر امکانات درمانی عندلزوم هستند اما رعایت مسائل بهداشتی برعهده خود آنهاست که در این گشت بهداشتی سعی شده تک به تک مغازه ها وصنوف مختلف بررسی و توصیه های لازم در این خصوص داده شد.

وی گفت از سوی کارشناسان حوزه بهداشت ودرمان استفاده از ماسک وجلوگیری از ورود مشتریان به داخل مغازه ها و اماکن عمومی ضروری دانسته شد ولذا این موضوع به صنوف مختلف در کنار سایر توصیه و تذکرات ارائه شد.

وی همچنین به موضوع تجمعات اشاره و گفت؛ به مغازداران تذکر داده شد که اجازه تجمع در محل کسب داده نشود که در این راستا در بازدید های روز های بعد چنانچه صنفی به هر دلیل از رعایت این نکات بهداشتی خودداری نماید برخوردهای قانونی لازم اعمال ونسبت به پلمپ صنف متخلف اقدام خواهد شد .

ایشان خطاب به مردم شهرستان گفت؛ مردم ازحضور در تجمعات وبالاخص عروسیها جدا خود داری کنند و در موارد غیر ضرور از خانه خارج نشوند و چنانچه درمواردی نیاز به خروج از خانه بود حتما از ماسک استفاده کنند که به استناد پایشهای بهداشتی در ۷۰ تا ۹۰درصد موارد استفاده از ماسک جوابگو و از انتشار ویروس جلوگیری میکند .

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت