پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 13 آذر 1395 ساعت 21:09:: شناسه خبر: 9166

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی:

۶ هزار معلول در کهگیلویه و بویراحمد از خدمات بهزیستی استفاده می کنند

یکهزار و ۶۰۶ معلول روانی، یکهزار و ۴۴۵ ناشنوا، یکهزار و ۶۵۹ معلول نابینا، چهار هزار و ۴۱۶ معلول ذهنی، ۶ هزار و ۴۷ معلول جسمی حرکتی و ۸۶۷ سالمند در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

پایگاه خبری صدای جنوب:

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان بیش از ۱۸ هزار معلول شناسایی شده که ۶ هزار تن از آنان از حمایت بهزیستی برخوردارند.

به گزارش صدای جنوب، سید آیت افشار مهر با اشاره به ۱۳ آذر، روز جهانی معلولان افزود: در سال جاری برای امور مستمری، درمان و دیگر خدمات معلولان از سوی معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: این میزان اعتبار در بخش‌های توانبخشی مبتنی بر خدمات جامعه، مناسب سازی اماکن و تجهیزات، هزینه‌های نگهداری و حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی هزینه شده است.

افشارمهر از حمایت بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از ۱۶۰ معلول ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: آمار معلولان ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات جاده‌ای روبه افزایش است.

افشارمهر نرخ معلولیت در کهگیلویه بویراحمد را سه درصد اعلام کرد و گفت: میزان معلولیت در این استان یک درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

وی تصریح کرد:یکهزار و ۶۰۶ معلول روانی، یکهزار و ۴۴۵ ناشنوا، یکهزار و ۶۵۹ معلول نابینا، چهار هزار و ۴۱۶ معلول ذهنی، ۶ هزار و ۴۷ معلول جسمی حرکتی و ۸۶۷ سالمند در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

برپایه گزارش صدای جنوب،۱۷ هزار نفر از جمعیت حدود ۷۰۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد با هشت شهرستان، ۱۷ شهر و حدود یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه زیرپوشش بهزیستی قرار دارد.

حدود پنج هزار خانوار در کهگیلویه و بویراحمد از بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند.

ارسال نظر جدید

*

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت