پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 24 شهریور 1402 ساعت 08:06:: شناسه خبر: 139473

برگزاری نخستین ستاد کاشت کهگیلویه و بویراحمد و آغاز رسمی کشت پاییزه /معتمدی پور: همه مقدمات تولید محصولات استراتژیک فراهم است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی و بسیج همه عوامل و امکانات لازم برای یک کشت پاییزه موفق در این استان خبر داد و گفت: سهمیه مناسب کود، بذر کافی و باکیفیت، دانش به روز علمی و هر آنچه لازم است برای استمرار موفقیت‌های سال گذشته در تولید محصولات استراتژیک فراهم شده است.

صدای جنوب:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی و بسیج همه عوامل و امکانات لازم برای یک کشت پاییزه موفق در این استان خبر داد و گفت: سهمیه مناسب کود، بذر کافی و باکیفیت، دانش به روز علمی و هر آنچه لازم است برای استمرار موفقیت‌های سال گذشته در تولید محصولات استراتژیک فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، سید علی معتمدی‌پور در ستاد کاشت این استان که با حضور مدیرانی از دستگاه‌های همکار از جمله شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، بانک کشاورزی، راهداری و مدیران ادارات تابعه از جمله تعاون روستایی و شرکت غله برگزار شد، رسماً شروع کشت پاییزه را اعلام کرد و گفت: در دو سال گذشته تلاش ما بر این بوده که کار علمی و مدیریتی را در تولید این استان حاکم کنیم و شاهد بهره‌وری بالا، جهش تولید و مهم‌تر از آنها استمرار و تثبیت رونق تولید در این استان باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: به عنوان متولی این بخش، به عینه اثرات مثبت و امیدوارکننده تولید محصولات کشاورزی را که حاصل زحمات خود کشاورزان و تلاش کارشناسان اداری است را لمس می‌کنم و آنچه اکنون اولویت کاری ماست، حفظ و تثبیت موفقیت‌های به دست آمده است.
معتمدی‌پور با اشاره به رکوردشکنی تولید و خرید تضمینی گندم و کسب رتبه‌های برتر در کشت قراردادی و طرح ملی جهش تولید در دیمزارها، تصریح کرد: دست تک تک کارشناسان و کشاورزانی را که در کسب این موفقیت‌ها نقش داشتند و دارند را می‌بوسم و از آنها می‌خواهم که همه این داشته‌ها و موفقیت‌ها را فراموش کنند و برای یک فصل موفق دیگر در کشت پاییزه، آستین همت بالا بزنند.

وی گفت: عرق کارشناسان پهنه، مدیران شهرستان‌ها و همه عوامل درگیر با تولید در جهاد کشاورزی خشک نشده که فصل دیگری از کار و خدمت فرا می‌رسد و این است که کار کشاورز و کشاورزی را مقدس می‌کند.

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سال گذشته موفق شدیم خرید تضمینی محصول مهمی چون گندم سیلویی را از حدود ۳۱ هزار تن به ۷۵ هزار تن برسانیم و بیش از ۱۱ هزار تن هم گندم بذری تولید کنیم که این اقدامات در کنار پیش‌بینی بارش‌های مناسب و تجاربی که در این مدت به دست آوردیم، بهترین پشتوانه برای استمرار موفقیت‌های تولید در سال زراعی جدید خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر پراکنش مناسب بارندگی‌ها و‌نظر به اهمیت تاریخ کاشت در محصولات کشاورزی، امسال زودتر از هر سال به استقبال فصل کاشت رفتیم و عوامل مختلف را برای پشتیبانی از عملیات کشت هماهنگ و بسیج کردیم‌.

معتمدی‌پور از جذب سهمیه ۳۶ هزار تنی انواع کود و تهیه بذر کافی و باکیفیت گندم در این استان خبر داد و تاکید کرد: از روزی که مدیر شدم پیش از کاشتن هر بذری در دل خاک به فکر کاشتن و نهادینه کردن کشاورزی علمی و مدرن و افزایش ضریب دانش در مزارع و استقبال کشاورزان از به‌کارگیری توصیه‌های فنی و علمی کارشناسان بودم که به لطف الهی این مسیر مهم برای گذار از کشاورزی سنتی به مدرن در حال طی شدن است.

وی افزایش تولید در واحد سطح را یکی از شاخص‌های مهم در نتیجه‌بخش بودن کشاورزی علمی و مدرن دانست و از تولید بیش از ۶ تن گندم در هکتار در مناطقی از شهرستان کهگیلویه خبر داد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: موفقیت‌های کسب شده در طرح‌های ملی بخش کشاورزی و افزایش دو برابری خرید تضمینی گندم اگرچه باارزش است اما سیاست این سازمان تثبیت وضع موجود و تلاش برای افزایش همزمان کمی و کیفی در تولید محصولات استراتژیکی چون گندم، جو، کلزا و گیاهان علوفه‌ای و دانه‌های روغنی است.

برچسب ها:

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت