پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 29 خرداد 1403 ساعت 23:03:: شناسه خبر: 147103

وحدت و همدلی کهگیلویه وبویراحمدی ها از خصوصیات شاخص مردم است

وزیر کشور گفت: وحدت و همدلی و داشتن روحیه وفاداری و فداکاری در کهگیلویه وبویراحمد از خصوصیات شاخص و برجسته مردم عزیز این استان است.

به گزارش صدای جنوب و به نقل از  روابط عمومی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، احمد وحیدی روز سه شنبه در طرح بازنگری تامین آب یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی دشت مور شهرستان گچساران گفت: روستاها محل تولید و رشد کشور هستند و اگر خالی از سکنه شوند بخشی از منابع ما خالی و رها شده است.
وی عنوان کرد که خبر مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستاهای گچساران خبر بسیار خوبی است که از همه خصوصا جوانان تشکر می کنم که در کنار پدر و مادر سرزمین خود را آباد می کنند.
وزیر کشور با بیان اینکه در صورتی که روستاها خالی از سکنه شوند بخش کشاورزی، دامپروری، تولید و حتی صنایع دستی ما دچار آسیب خواهد شد، افزود از سد کوثر یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کهگیلویه و بویراحمد آبیاری می شود که از جهاد کشاورزی می خواهم الگوی کشت برای اراضی دشت مور گچساران ارائه دهد و مردم نیز در منافع این پروژه کشاورزی سهیم باشند تا آثار و برکات خوبی برای مردم به همراه داشته باشد.
وی اظهار داشت: این پروژه در حال حاضر ۱۱۵ میلیارد تومان پول دارد و برای اینکه به نتیجه برسد از ظرفیت گروه های جهادی و مردم در تکمیل و بهره برداری از آن استفاده شود.
وحیدی بیان کرد: علاوه بر کشاورزی، این منطقه دارای قابلیت و ظرفیت احداث واحدهای دامپروری است که جهاد کشاورزی نیز به این مورد توجه داشته باشد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه شهرستان گچساران علاوه بر سد کوثر از ظرفیت سد چم شیر نیز بهره مند است، گفت: این سد یادگار رئیس جمهور شهید است که در تیر ماه سال گذشته با سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد دستور آبگیری سد چم شیر داده شد.
وی در ادامه با اشاره به وحدت و همدلی که در استان وجود دارد گفت: همین وحدت و همدلی موجب شد که کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی بالاترین میزان مشارکت را داشته باشد و این از خصوصیات برجسته مردم استان و داشتن روحیه وفاداری و فداکاری است که در تمام صحنه هایی که انقلاب به وجود آنها نیاز داشت باشکوه حضور پیدا کردند.
وزیر کشور یاد و خاطره شهید جمهور و همراهان شهیدش را گرامی داشت و گفت: شهید رئیسی در سفر به استان از تمام مناطق استان بازدید کردند و بدون ملاحضات حفاظتی با تک تک مردمی که منتظر دیدار با ایشان بودند صحبت کردند.
وزیر کشور عنوان کرد: مردم این استان خاطرات شیرینی از رئیس جمهور شهید دارند البته احساس عشق و محبت در میان این مردم و آیت الله رئیسی دو جانبه بود هم ایشان به مردم ابراز عشق و محبت داشتند و هم خودم از نزدیک دیدم مردم چقدر به ایشان عشق داشتند.
وحیدی خاطرنشان کرد: شهید رئیسی در میان آه و اندوه و البته محبت مردم عزیر تشییع شدند و روح ایشان در کنار ما برای خدمت صادقانه و بی منت به مردم حضور دارد.
تمام///

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت