پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 16 تیر 1403 ساعت 10:04:: شناسه خبر: 147931

کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

هدف از دوخت و بسته بندی لباس متبرک حضرت علی اصغر(ع) ، زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا در جامعه و گرامیداشت طفل شیرخواره حضرت ابا عبدالحسین (ع) است.

صدای جنوب؛

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه ۱۲تیرماه ۱۴۰۳در حاشیه راه اندازی این کارگاه در گفت و گو با خبرنگار صدای جنوب؛ افزود:  هدف از دوخت و بسته بندی لباس متبرک حضرت علی اصغر(ع) ، زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا در جامعه و گرامیداشت طفل شیرخواره حضرت ابا عبدالحسین (ع) است.

مسلم بهرامی نژاد با بیان اینکه کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با توان مضاعف مادران وخواهران جهادگر و عاشق اهل البیت در گچساران راه اندازی شد گفت: هم اکنون
۳۸ خیاط، هشت اتو کار و ۶ برش کار در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار داشت: در این کارگاه ۸.۵۰۰ دست لباس و سر بند برای شیرخوارگان کهگیلویه وبویراحمد دوخته خواهد شد.

بهرامی نژاد ادامه داد: این لباس ها بعد از اتمام دوخت همراه با نذرنامه  تدارک دیده شده، قبل از شروع مراسم تحویل مادران شیرخوارگان استان داده خواهد شد.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم در کشور برگزار می شود.

وی اظهار داشت: کارگاه و دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با استفاده از ظرفیت مالی بانیان و بودجه مردم در حال فعالیت است.

بهرامی نژاد تصریح کرد: مجمع جهانی حضرت علی اصغر در تمام نقاط کشور به بهترین نحو ممکن از سوی عاشقان سید الشهدا(ع) برگزار می شود و برای برپایی هر چه باشکوه تر این مراسم در کهگیلویه و بویراحمد تمام تلاش خود را به انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به ترویج مکتب اهل بیت(ع) در جلسات  فرهنگی -مذهبی، بیان کرد: باید فرزندانمان را از همان ابتدای تولد با منش و روش زندگی اهل بیت(ع) و سیره اخلاقی آن بزرگواران آشنا کنیم.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت