پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 06 فروردین 1399 ساعت 04:01:: شناسه خبر: 71695

مشارکت ۹۲ درصدی کهگیلویه وبویراحمدی ها در سامانه سلامت غربالگری کووید ۱۹

نشست ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست «رئیس جمهور» و با حضور اعضای ستاد ملی و استانداران سراسر کشور برگزار شد.

صدای جنوب:

حسین کلانتری در حاشیه این نشست گفت: کهگیلویه وبویراحمد با ۹۲ درصد مشارکت در سامانه سلامت در غربالگری کووید ۱۹ اولین استان در کشور است.
وی اظهار داشت: این طرح محوری در ۱۶ مرکز که ۱۲ مرکز دو شیفت و ۱۶ ساعته و چهار مرکز سه شیفیت و ۲۴ ساعته می‌باشد در حال اجراست.
استاندار تصریح کرد: با دو اقدام مهم انجام بیشتر تست‌های کرونایی در استان و اجرای طرح غربالگری سلامت که در استان انجام می‌گیرد، این دو اقدام مهم برای کنترل و شکست زنجیره این بیماری بسیار مؤثر است و قطعاً خروجی آن نیز بیماریابی بیشتری خواهد بود.
حسین کلانتری با تقدیر و تشکر از حوزه بهداشت و درمان است ابراز داشت: پیگیری و تلاش‌های زیادی به عمل آمد تا حوزه پزشکی و درمانی استان که ایثارگرانه فعالیت می‌کنند به لحاظ تجهیزات و امکانات لازم پزشکی تأمین شدند و اکنون در این رابطه دغدغه‌ای نداریم.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد: دستگاه سی تی اسکن تا هفته آینده راه اندازی می‌شود.
وی به هر اقدام سازنده‌ای برای قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹ در استان تاکید کرد و گفت: کنترل ترددها و افزایش غربالگری، رعایت توصیه‌های بهداشتی، کاهش ارتباطات اجتماعی توجه به پروتکل‌های بهداشتی، توجه به پویش در خانه بمانید، اجرای مصوبات جلسات مدیریت و کنترل کرونا در سطح ملی و استانی، استان ما را به شرایط بهتری که اکنون در کشور داریم نگه خواهد داشت و به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک خواهد کرد.
وی تاکید کرد: یزدانپناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شخصاً هر ۲۴ ساعت یک بار در استودیو سلامت صدا و سیما حضور یابد و گزارشی شفاف و دقیق از آخرین وضعیت بیماری کرونا را در اختیار مردم عزیز قرار دهد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت