پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 07 آذر 1402 ساعت 16:09:: شناسه خبر: 141030

توضیحات رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بازار گوشت این استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بازار گوشت در این استان توضیحاتی داد.

صدای جنوب:

سید علی معتمدی‌پور در حاشیه بازدید از بازار گوشت قرمز استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: واقعیت آن است که بعد از تصمیم ستاد تنظیم بازار و شورای قیمت‌گذاری گوشت قرمز، قیمت این کالای پروتیینی پرمصرف، کاهش داشت و این امر موجب مقاومت عوامل کشتار و صنف قصابان در ارائه خدمات به مردم شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار متشکل از ادارات‌کل مختلف و مقامات ارشد استان، قیمت گوشت گوسفند (میش) هر کیلوگرم ۳۵۰ هزار تومان ، بزغاله ۴۱۰ ، بره و گوساله ۴۳۵ ، بز ۳۴۰ و قیمت کله پاچه پاک شده آماده طبخ نیز ۳۳۰ هزار تومان نرخ گذاری شده است.

معتمدی‌پور افزود:بدون شک این سازمان تلاش کرده است که بین منافع مصرف‌کننده و تولیدکننده و عوامل بازار یک تعادلی منطقی ایجاد کند و در یکسال اخیر آرامش نسبی خوبی بر بازار حاکم بود اما ماهیت بازار این فراز و فرودها را دارد و مسیولان اقتصادی استان در راستای حمایت از مصرف‌کننده، قیمت جدید گوشت را مصوب و اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم، ادامه داد: ما درک می‌کنیم که صنف قصابان موافق کاهش قیمت گوشت قرمز نیست اما قدرت خرید مردم هم مهم است و نباید فراموش کنیم که فصل الخطاب ما قانون و تصمیمات قانونی است و نباید در این شرایط حساس، اقدامی در جهت اخلال در نظم اقتصادی انجام شود.

معتمدی‌پور تصریح کرد:قیمت گوشت قرمز در یک شورای قیمت‌گذاری و با حضور نمایندگان بخش دولتی و خصوصی تعیین شد و انتظار ما از صنف قصابان و دیگر عوامل مرتبط با تامین گوشت قرمز مورد نیاز مردم این است که با تبعیت از تصمیمات قانونی و با حفظ نظم اقتصادی، خواسته‌های خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند و به فعالیت خود در فروش گوشت قرمز ادامه دهند‌ و مطمئن باشند که جهاد کشاورزی از همه ظرفیت‌های قانونی برای تامین منافع همه حلقه‌های به‌هم‌ پیوسته‌ی بازار از جمله صنف قصابان استفاده خواهد کرد.

وی بیان داشت: مسئولیت عدم فعالیت صنف قصابان با خود آنهاست و قطعا نهادهای مربوطه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند اما جهاد کشاورزی در حال بررسی راهکارهایی است که حتی در صورت عدم فعالیت قصابان در شهر یاسوج، گوشت مورد نیاز مردم را از طریق مباشران امین تامین و توزیع کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص گوشت مرغ نیز گفت:امروز گوشت مرغ افزایش قیمت داشته و این افزایش مجوز قانونی نداشت برای همین امروز در برخی نقاط شهر با کمبود این کالا مواجه بودیم اما از امشب کشتار مرغ انجام‌ می‌شود و مشکلی از بابت تامین گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

وی افزود:قیمت مرغ تابع عوامل متعددی است و مهمترین دلیل آن وابستگی استان به استان‌های همجوار هم از لحاظ تامین و هم قیمت است اما جهاد کشاورزی برای رفع ریشه‌ای این مشکلات تدابیری از جمله تکمیل زنجیره های تولید گوشت مرغ و احیای واحد‌های راکد را در دستور کار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد:این مسایل باید در یک فضای تعاملی و کارشناسی حل شوند و راه‌حل آن اقدام دسته‌جمعی و گروکشی نیست.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت